Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/175940/virtual/www/domains/lsszs.cz/wp-content/themes/generatepress/functions.php on line 73
Taktické cvičení v Rozvadově 21.5. 2018 – Life Saving Support
Taktické cvičení v Rozvadově 21.5. 2018

Taktické cvičení v Rozvadově 21.5. 2018

Dne 21. 5. se uskutečnilo historicky zatím největší cvičení integrovaného záchranného systému v Plzeňském kraji, situované v příhraničním Rozvadově a ani my jsme tam, tentokrát v roli figurantů, nemohli chybět. V rámci mezinárodní spolupráce se zúčastnili záchranáři, hasiči a policisté nejen z Plzeňského, Středočeského či Jihočeského kraje, ale také z Bavorska. Kromě “tradičních” zásahových složek se cvičení zúčastnila i pořádková služba PČR, nebo třeba 3 různé Letecké záchranné služby.

Nejen záchranáři, ale i figuranti sehráli důležitou roli v simulované srážce kamionu s davem demonstrantů. Zraněných bylo celkem přes 250, mezi nimi nechyběli ani členové našeho spolku, kteří zde sehráli různé stavy, od lehkých poranění, až po zranění neslučitelná se životem.

Pro nás, figuranty, cvičení znamenalo skvělý náhled do řešení mimořádných událostí s velkým počtem zraněných. Byli jsme překvapení, že, i přes obrovský chaos na místě takové katastrofy, to všechny složky IZS zvládly bravurně a těšíme se na další pokračování příští rok. Zásah se vydařil a jistě vedl k posílení mezinárodní spolupráce integrovaného záchranného systému v případě hromadných neštěstí.

 

V následující galerii můžete zhlédnout pár momentek těsně před začátkem celé situace. Některé záběry mohou být  krvavější, proto upozorňuji předem – jen pro silné žaludky.

[foogallery id=”530″]

Napsat komentář