Schůzky

Základem toho, jak se účastnit dění ve spolku jsou schůzky. Scházíme se minimálně jednou týdně, a to na Šafránkově pavilonu. Schůzky jsou rozděleny na začátečníky a pokročilé. V zimním semestru je schůzka začátečníku od 17:00 do zhruba 18:30 a schůzka pokročilých od 18:30 do zhruba 20:00. Na schůzkách začátečníků se naučíte základy první pomoci, které se vám budou vždycky hodit do života. A na schůzkách pro pokročilé jdeme do větších detailů, které jsou skvělou přípravou pro budoucí praxi. V letním semestru poté obě schůzky už spojujeme. A samozřejmě po schůzce nesmí chybět teambuildingové pivo.

Průběh krok za krokem

Teorie

Na začátku si poslechnete krátkou přednášku v posluchárně o problematice, abyste teoreticky věděli, co vás čeká.
1
2

Ukázka

Poté vás rozdělíme do skupinek a budete přiřazeni k starším členům, kteří vám ukáží, jak danou věc řešit prakticky
3

Praxe

No a teď už jen zbývá, abyste zkoušeli vy. Samozřejmě za dohledu starších členů a s možností se kdykoliv na cokoliv doptat.
4

Pivo?

No a jak jinak zakončit schůzku než pivem? Nejlepší možnost, jak se seznámit a poznat kolektiv LSS v nejlepší barvě!

Co budeme probírat?

Na schůzkách pro začátečníky se naučíte ošetřit různé typy ran, diagnostikovat základní interní stavy, manipulaci s pacientem a hlavně to, jak pacientovi pomoct a neublížit. Dále se taky naučíte, jak provádět KPR – kardiopulmonální resuscitaci a spoustu dalších užitečných schopností, které se dají využít v první pomoci například vyšetření podle algoritmu ABCDE.
Na schůzkách pro pokročilé procházíme úplně stejné věci, ale stavíme na základních postupech pokročilejší postupy a například i rozšířenější znalosti přesahující do praxe.
Začátečník, pokročilý? Pro každého máme místo!
V prvním semestru se schůzky dělí na 2 základní kategorie - začátečníci a pokročilí, v druhém se pak obě skupiny spojí a začnou probírat pokročilá témata z urgentní medicíny.

Začátečníci

Začátečníci se naučí poskytnout první pomoc, získají spoustu zkušeností, které se na medicíně hrozně hodí a hlavně poznají skvělý kolektiv, kde si určitě najdou i dobré přátele.

Pokročilí

Pokročilí posouvají svoje znalosti více do praxe a hlavně je tady možnost vyzkoušet své znalosti na soutěžích, které jsou skvělým zážitkem a hlavně jednou obrovskou zkušeností.

Checklist, který si u nás určitě odškrtáš

Naučit se kvalitně poskytnout první pomoc tak, abych v případě potřeby zvládl někomu pomoci.
Nabrat tunu praktických zkušeností z urgentní medicíny.
Potkat spoustu nových lidí v oboru, ve kterém chci jednou pracovat.
Najít kamarády... #ForeverAloneNoMore

Přijď se za námi podívat!

Neváhejte se přijít podívat na naši první schůzku, která se koná druhé úterý po začátku zimního semestru.

Kdy se scházíme

Každé úterý od 17:00 do 20:00 (během semestru)

Kde nás najdeš

Šafránkův pavilon LFP UK.
Alej Svobody 31, 301 00 Plzeň 1

Jak se k nám dostaneš

Tramvaj č. 4 zastávka U Družby, pak už jen kousek pěšky.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram